02 травня 2025 року у Київському апеляційному суді відбувся спеціалізований тренінг з міжнародного гуманітарного права, організований Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. Захід був присвячений актуальним питанням міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.
У тренінгу взяли участь судді судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду – Іван Мосьондз, Ольга Юрдига, Оксана Рудніченко, Віра Ковальська, Олена Свінціцька, Маргарита Васильєва, Галина Балацька, Ірина Горб, а також помічники суддів та працівники апарату Київського апеляційного суду.
Захід був проведений з метою ознайомлення учасників із міжнародними стандартами правосуддя в умовах збройного конфлікту та особливостями кваліфікації міжнародних злочинів відповідно до міжнародного та національного законодавства.
Старша радниця з питань судового розгляду справ про міжнародні злочини Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні, суддя апеляційного суду Гааги Магдалена Кооле у своїй доповіді наголосила на важливості забезпечення належного судового розгляду справ, пов’язаних із воєнними злочинами, злочинами проти людяності та геноцидом.
Також у тренінгу взяв участь Олександр Іщенко — експерт з правових питань Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. Він провів інтерактивну частину тренінгу, під час якої були презентовані тематичні завдання, спрямовані на розв’язання практичних ситуацій, пов’язаних із кваліфікацією міжнародних злочинів. У форматі активних дискусій учасники мали змогу не лише обговорити варіанти вирішення, але й обмінятися думками щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права у контексті національного законодавства.
Київський апеляційний суд висловлює щиру вдячність Консультативній місії Європейського Союзу за організацію тренінгу та надану можливість підвищити професійну кваліфікацію суддівського корпусу. Подібні заходи є важливим внеском у впровадження міжнародних стандартів у національну систему правосуддя та сприяють посиленню спроможності судової влади України відповідати на сучасні виклики.